Lisätiedot
| Merkki | Jantsa, Mitas |
|---|---|
| Renkaan leveys | 500 |
| Renkaan sarja | 50 |
| Vanteen halkaisija | 17" |
| Vanteen leveys | 16" |
Mitas 500/50R17 US IMP AR-03 TL 149D Ø=933 L502 5bar
| Paino | 49,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Renkaan leveys | 500 |
| Renkaan sarja | 50 |
| Renkaan tyyppi | Vyö |
| Vanteen halkaisija | 17" |
| Renkaan kantavuus | 149 = 3250kg |
| Renkaan nopeusluokka | D 65km/h |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 5,0 |
| Renkaan halkaisija | 933 |
| Merkki | Mitas |
| Vanteen leveys | 16" |
Jantsa 160263 vanne 16x17 221/275/8 pultti/A2 ET0 10/5mm
| Paino | 32,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Jantsa |
| Keskireikä (mm) | 221 |
| Pulttijako | 8×275 |
| Vanteen leveys | 16" |
| Vanteen halkaisija | 17" |
| ET | 0 |
| Vanteen tyyppi | Kiintokeskiö |
| Väri | Hopea |




