Lisätiedot
| Paino | 75,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Bridgestone, Michelin |
| Renkaan leveys | 315 |
| Renkaan sarja | 70 |
| Vanteen halkaisija | 22,5" |
| Renkaan tyyppi | Vyö |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 148 = 3150kg, 152 = 3550kg |
| Renkaan nopeusluokka | M 130km/h |





