Lisätiedot
| Paino | 144,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Mitas |
| Renkaan leveys | 18,4, 600 |
| Renkaan sarja | 65 |
| Vanteen halkaisija | 30" |
| Renkaan tyyppi | Vyö |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 149 = 3250kg |
| Renkaan nopeusluokka | D 65km/h |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 1,6 |
| Renkaan halkaisija | 1549 |
| Vierintäkehä (RC) | 4591 |
| Vanteen leveys | 18'' |

