Lisätiedot
| Paino | 118,30 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Mitas |
| Renkaan leveys | 16,9, 540 |
| Renkaan sarja | 65 |
| Vanteen leveys | 16" |
| Vanteen halkaisija | 30" |
| Renkaan tyyppi | Vyö |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 150 = 3350kg, 153 = 3650kg |
| Renkaan nopeusluokka | D 65km/h, A8 40km/h |
| Renkaan halkaisija | 1485 |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 2,4 |
| Vierintäkehä (RC) | 4419 |

