Lisätiedot
| Paino | 100,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Alliance |
| Renkaan leveys | 480 |
| Renkaan sarja | 65 |
| Vanteen leveys | 15" |
| Vanteen halkaisija | 28" |
| Renkaan tyyppi | Vyö |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 142 = 2650kg, 145 = 2900kg |
| Renkaan nopeusluokka | D 65km/h, A8 40km/h |
| Renkaan halkaisija | 1335 |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 2,4 |
| Vierintäkehä (RC) | 3959 |




