Lisätiedot
| Paino | 30,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Mitas |
| Renkaan leveys | 400 |
| Renkaan sarja | 60 |
| Vanteen leveys | 16" |
| Vanteen halkaisija | 15,5" |
| Renkaan tyyppi | Ristikudos |
| Renkaan kudosmäärä | 14 |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 140 = 2500kg |
| Renkaan nopeusluokka | A8 40km/h |
| Renkaan halkaisija | 875 |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 3,7 |
Mitas 400/60-15,5 TR-08 14pr TL Ø865 3,5bar ELS
| Merkki | Mitas |
|---|---|
| Renkaan leveys | 400 |
| Renkaan sarja | 60 |
| Vanteen halkaisija | 15,5" |
| Renkaan tyyppi | Ristikudos |
| Renkaan kudosmäärä | 14 |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 3,5 |
Jantsa 130724 vanne 13x15,5 161/205/6p/A2 ET-15 10/5mm Forest
| Merkki | Jantsa |
|---|---|
| Keskireikä (mm) | 161 |
| Pulttijako | 6×205 |
| Vanteen leveys | 13" |
| Vanteen halkaisija | 15,5" |
| ET | -15 |
| Vanteen tyyppi | Kiintokeskiö |
| Väri | Hopea |



