Lisätiedot
| Paino | 219,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | GKN, Mitas |
| Renkaan leveys | 710 |
| Renkaan sarja | 45 |
| Vanteen leveys | 24'' |
| Vanteen halkaisija | 22,5" |
| Renkaan tyyppi | Vyö |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 165 = 5150kg |
| Renkaan nopeusluokka | D 65km/h |
| Renkaan halkaisija | 1208 |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 4,0 |
| Vierintäkehä (RC) | 3610 |
| Pulttijako | 10×335 |
| ET | 0 |
| Vanteen tyyppi | Kiintokeskiö |





