Lisätiedot
| Paino | 70,00 kg (kilogramma) |
|---|---|
| Merkki | Cultor |
| Renkaan leveys | 17,5 |
| Renkaan sarja | 60 |
| Vanteen leveys | 15" |
| Vanteen halkaisija | 24" |
| Renkaan tyyppi | Ristikudos |
| Renkaan kudosmäärä | 12 |
| Sisärengas | TL = Sisärenkaaton |
| Renkaan kantavuus | 146 = 3000kg |
| Renkaan nopeusluokka | A8 40km/h |
| Renkaan halkaisija | 1242 |
| Renkaan suosituspaine (bar) | 2,6 |
| Vierintäkehä (RC) | 3600 |

